Home | News

2017-2018 Winter Term President's and Dean's List

Apr 16, 2018
The following students have been named to the 2017-2018 Winter Term President's and Dean's list at Oregon Institute of Technology.
The following students have been named to the 2017-2018 Winter Term President's and Dean's list at Oregon Institute of Technology. Only full-time undergraduate students (12 credit hours or more at Oregon Tech) are eligible for academic honors. Please contact the Registrar's Office at 541-885-1300 with any questions.
 
PRESIDENT'S LIST
The following students have been named to the President's list at Oregon Institute of Technology. Inclusion on the list requires a 3.70 grade-point average and above.

Jasmine Abarca Radiologic Science
David Abaroa Embedded Systems Eng Tech
Elizabeth Abbott Dental Hygiene
Hailee Abraham Echocardiography
Christian Abshier Information Technology
Benjamin Aday Electrical Engineering
Danielle Adey Vascular Technology
Aaron Adkisson Mechanical Engineering
Justin Aguirre Operations Management
Mariah Alanis Medical Laboratory Science
Kawthar Alfilfel Pre-Medical Imaging Tech
Brian Alfonse Medical Laboratory Science
Almoatasem Alismaili Renewable Energy Engineering
Joshua Allan Renewable Energy Engineering
Timothy Alldrin Geomatics-option in Surveying
Cameron Allen Biology-Health Sciences
Ethan Allgood Software Engineering Tech
Leonel Almaraz Renewable Energy Engineering
Zainab Almualim Nuclear Med Molecular Imaging
Irene Alonzo Radiologic Science
Jesse Alves Mechanical Engineering
Annika Andersen Renewable Energy Engineering
Kourtney Anderson Echocardiography
Reid Anderson Applied Mathematics
Markayla Andre Respiratory Care
Jacob Andrews Geomatics-option in Surveying
McKenna Armantrout Environmental Sciences
Kyle Armstrong Operations Management
Chad Arnoldy Mechanical Engineering Tech
Jessica Arrington Mechanical Engineering
Jaryd Atkins Mechanical Engineering
Haleigh Aubut Applied Psychology
Sophia Azevedo Mechanical Engineering
Peter Bach Manufacturing Engineering Tech
Colleen Bailey Dental Hygiene
Joshua Bailey Software Engineering Tech
Kyle Baker Pre-Nursing
Emmelia Ballas Operations Management
Rochelle Banta Communication Studies
Lydia Bard Pre-Medical Imaging Tech
Peter Barrett Embedded Systems Eng Tech
Tiffany Barrett Radiologic Science
David Bartholomew Embedded Systems Eng Tech
Gabrielle Basham Diagnostic Medical Sonography
Breanna Bass Dental Hygiene
Lindsey Basuel Nuclear Med Molecular Imaging
Juliana Bateman Operations Management
Hans Bauman Embedded Systems Eng Tech
Mohammed Bawazeer Renewable Energy Engineering
Katherine Baxter Medical Laboratory Science
Peter Bayley Electrical Engineering
Collin Beam Biology-Health Sciences
Aaron Becker Information Technology
James Bedortha Environmental Sciences
Kasey Bekkerus Medical Laboratory Science
Nash Belknap EMT - Paramedic
Ireland Bell Pre-Medical Imaging Tech
Heather Bemis Mechanical Engineering
Erica Bennett Nuclear Med Molecular Imaging
Sarah Bentz Radiologic Science
Daniel Bergor Computer Engineering Tech
Litonya Bergstrom Medical Laboratory Science
Zach Bernards Information Technology
McKynzie Beyer Radiologic Science
Stacy Bicknell Dental Hygiene
Alexis Biddington Diagnostic Medical Sonography
Emily Biggs Radiologic Science
Jessie Billings Nuclear Med Molecular Imaging
Henry Bingham Biology-Health Sciences
Sadie Birch Respiratory Care
Bailey Bixler Mechanical Engineering
Samantha Bixler Biology-Health Sciences
Lauren Blaco Echocardiography
Brette Bliss Communication Studies
Jonathan Blout Civil Engineering
Rachael Blumenshine Pre-Medical Imaging Tech
Brittany Bocchi Nuclear Med Molecular Imaging
Chase Bohman Applied Psychology
Abigail Boozer Pre-Medical Imaging Tech
Jared Bott Mechanical Engineering
James Boulter Applied Psychology
Isaac Boyd Medical Lab Science-Earlyadm
Dylan Brandstetter Software Engineering Tech
Scott Breitenstein Electrical Engineering
Thomas Bridges Electrical Engineering
Amanda Brooks Diagnostic Medical Sonography
Justin Broughton Information Technology
Benjamin Brown Computer Engineering Tech
Dakota Brown Population Health Management
Emily Brown Respiratory Care
Jesse Brown Mechanical Engineering
Kayla Brown Pre-Medical Imaging Tech
Rebecca Brown Diagnostic Medical Sonography
Paige Bruce Nuclear Med Molecular Imaging
Nathan Brumbaugh Mechanical Engineering
Aimee Bruner Renewable Energy Engineering
John Buchanan Echocardiography
Ashley Bucher Civil Engineering
Peter Bucuvalas Renewable Energy Engineering
Alexa Burdett Radiologic Science
Russell Burgdorf III Respiratory Care
Scott Burge Biology-Health Sciences
Olivia Burger Dental Hygiene
Matthew Burke Electrical Engineering
Kristin Burkholder Echocardiography
Chelsea Burns Diagnostic Medical Sonography
Casey Butz Pre-Medical Imaging Tech
GeRysand Cabanilla Renewable Energy Engineering
Rita Callaway Renewable Energy Engineering
April Cameron Renewable Energy Engineering
Brandon Camp Mechanical Engineering
Emma Campbell Pre-Medical Imaging Tech
Ronin Campbell Mechanical Engineering
Ryan Carr Nuclear Med Molecular Imaging
Thomas Carroll Renewable Energy Engineering
Kaitlyn Carter Echocardiography
Nicole Carter Biology-Health Sciences
Patrick Caruana Software Engineering Tech
Faryn Case Environmental Sciences
Jonathan Case Vascular Technology
Ruby Cash Health Care Mgmt-Clinical Mgmt
Kason Castillo Electrical Engineering
Alexander Castro Computer Engineering Tech
Katy Castro Radiologic Science
Allyah Cates Pre-Medical Imaging Tech
Timothy Cedarleaf Mechanical Engineering
Craig Cedros Technology and Management
Willow Charlton Population Health Management
Elmar Charoensaengsanga Electrical Engineering
Nishi Chase Pre-Nursing
Amber Chasteen Radiologic Science
Frosina Chernishov Dental Hygiene
Stephanie Chiu Medical Laboratory Science
Ashley Choate Diagnostic Medical Sonography
Braden Christensen Renewable Energy Engineering
Lydia Christian Radiologic Science
Katelyn Christiansen Business Small Bus Mgmt Option
Chelsea Christison Software Engineering Tech
Cara Christofferson Environmental Sciences
Micah Cisneros Civil Engineering
Evan Clark Software Engineering Tech
Jordan Clark Software Engineering Tech
Madison Clark Dental Hygiene
Vivienne Clemen Geomatics-option in GIS
Jack Cleveland Mechanical Engineering
Jill Coblentz Echocardiography
Haley Colberg Dental Hygiene
Alexander Cole Information Technology
Ethan Cole Business Marketing Option
Gregory Collins Civil Engineering
Kylie Collom Biology-Health Sciences
Kean Colosimo Mechanical Engineering
Jacey Conklin Business Marketing Option
Nathan Connell Biology-Health Sciences
Aedan Connelly Software Engineering Tech
Jonathan Connor Civil Engineering
Juan Contreras Sanchez Radiologic Science
Cory Cook Operations Management
Dallis Cook Pre-Medical Imaging Tech
Daniel Cooper Mechanical Engineering
Rhiannon Corcoran Pre-Medical Imaging Tech
Joel Corser Applied Mathematics
Savanah Cosand Business Accounting Option
Sarah Cottle Diagnostic Medical Sonography
Emmett Covello Biology-Health Sciences
Kylie Cowell Biology-Health Sciences
Stacy Cox Radiologic Science
Melissa Craig Nuclear Med Molecular Imaging
Kenneth Crawford Mechanical Engineering Tech
Savannah Crittenden Dental Hygiene
Daysha Crosier Biology-Health Sciences
Samantha Curry Dental Hygiene
Nicolas Curtin Operations Management
Gavin Curtis Technology and Management
Nikolai Danko Embedded Systems Eng Tech
Thuhong Dao Respiratory Care
Conner Davidson Renewable Energy Engineering
Abby Davis Radiologic Science
Sabrina Davis Dental Hygiene
Ian Dayton Biology-Health Sciences
Danielle De Castro Mechanical Engineering
Helena DeCasas Pre-Nursing
Tyler Deedon EMT - Paramedic
Drew Deems Mechanical Engineering
Kayla deHoop Civil Engineering
Matthew Del Fante Software Engineering Tech
Rachael Delamare Business Marketing Option
Chelsie Denton Radiologic Science
Kristin DePaoli Echocardiography
Charles Devine Manufacturing Engineering Tech
Megan Devorak Radiologic Science
Stephen Diaz-Rodriguez Computer Engineering Tech
Alison Dixon Nuclear Med Molecular Imaging
Chenoa Dixon Respiratory Care
Sahalie Doe Radiologic Science
Caleb Donaldson Radiologic Science
McKenna Drake Dental Hygiene
Molli Drivdahl Software Engineering Tech
Emily Duffy Respiratory Care
Kayla Duke Applied Psychology
Katherine Dunn Biology-Health Sciences
Ayla Duyn Dental Hygiene
Kevin Eddy Respiratory Care
Brittany Eggers Dental Hygiene
John Eide Electrical Engineering
Matthew Eide Renewable Energy Engineering
Jason Elliott Civil Engineering
Ryan Eman Information Technology
Shayla Engelbrecht Dental Hygiene
Jessica Engeln Biology-Health Sciences
Chelsea Entrambasaguas Pre-Nursing
Brandon Erickson Renewable Energy Engineering
Serena Evenson Respiratory Care
Jaime Evers Biology-Health Sciences
Malisa Eykelbosch Dental Hygiene
Merlin Faerber Manufacturing Engineering Tech
Garrett Fechter Embedded Systems Eng Tech
Troy Ferguson Electrical Engineering
Janelle Ferlan Business Marketing Option
Ruth Ferrer Applied Psychology
Lianna Fielder Polysomnographic Technology
James Finch III Renewable Energy Engineering
Mitchell Fink Communication Studies
Veronika Fitzgerald Diagnostic Medical Sonography
Lauren Flack Radiologic Science
Adam Flaigg-Fairless Information Technology
David Fleming-Jones Communication Studies
Kailey Flockoi Dental Hygiene
Mariah Foltz Health Informatics
Janelle Fong Biology-Health Sciences
Stephanie Forrester Nuclear Med Molecular Imaging
Peter Fortenberry Software Engineering Tech
Mckenzie Foulk Echocardiography
Melanie Fournet Dental Hygiene
Justin Fowler Environmental Sciences
Hailey Fox Pre-Medical Imaging Tech
Nikolas Fox Pre-Medical Imaging Tech
Alison Freeman Pre-Dental Hygiene
Molly Freeman Radiologic Science
Alex Freiman Vascular Technology
Emily Frey Pre-Medical Imaging Tech
Miranda Frey Echocardiography
Megan Friar Nuclear Med Molecular Imaging
Holly Froelich Pre-Nursing
Ian Gaffney Embedded Systems Eng Tech
Casey Gallagher Respiratory Care
Josephine Ganas Dental Hygiene
Michaela Garcelon Diagnostic Medical Sonography
Austin Garcia Mechanical Engineering Tech
Brandy Garcia Pre-Nursing
Danielle Garcia Medical Lab Science-Earlyadm
Eric Garcia Echocardiography
Alan Gardner Computer Engineering Tech
Hailey Gardner Dental Hygiene
William Garibo Electrical Engineering
Gabrielle Garrett Dental Hygiene
Samuel Gaumer Renewable Energy Engineering
Brennan Gazdik Electrical Engineering
Blake Gendvilas EMT - Paramedic
Hannah Gettman Respiratory Care
Alex Gibson Renewable Energy Engineering
Tanner Gilliland Radiologic Science
Gregory Gitzen Radiologic Science
Christian Gomez Medical Lab Science-Earlyadm
Luke Goodale Medical Laboratory Science
Melissa Goyins Dental Hygiene
Kaylee Grasle Diagnostic Medical Sonography
Kate Graves Radiologic Science
Matt Green Renewable Energy Engineering
Alexander Grensky Applied Mathematics
Annabel Grohs Mechanical Engineering
Norman Guerrero Respiratory Care
Ann-Marie Guischer Radiologic Science
Samuel Gulliford Electrical Engineering
Elias Gutierrez Pre-Medical Imaging Tech
Alexander Hagen Civil Engineering
Emmett Hale Software Engineering Tech
Stacee Halvorsen Radiologic Science
Allysia Hammond Emergency Medical Services Mgt
Zachary Hammond Electrical Engineering
Jazmine Hancock Electrical Engineering
Lauren Haney Radiologic Science
Andrew Hansen Radiologic Science
Adrian Hardt Information Technology
Beaudy Harrington Information Technology
Alexis Harris Applied Mathematics
David Harryman Business Marketing Option
Camela Hashimoto Medical Laboratory Science
Rachel Hauser Dental Hygiene
Levi Hayes Computer Engineering Tech
Nicholas Healy Radiologic Science
Allysa Heath Radiologic Science
Kimberly Heesacker Radiologic Science
Roman Heidrich Applied Psychology
Kurrisa Helgason Dental Hygiene
Ryan Hemphill Mechanical Engineering
Kyla Henson Dental Hygiene
Micah Hicks Mechanical Engineering
Michael Higginbotham Software Engineering Tech
Stephen Higgins Mechanical Engineering
Emily Hillestad Pre-Medical Imaging Tech
Marika Hinton Dental Hygiene
Joshua Hoge Information Technology
Brittany Hogenson Radiologic Science
Cassidy Hoglund Radiologic Science
Alexander Holland Biology-Health Sciences
Patrick Holmes Applied Psychology
Laura Holtsnider Radiologic Science
Kelly Honsinger Embedded Systems Eng Tech
Benjamin Hood Communication Studies
Gage Hooker Civil Engineering
Andrew Horn Software Engineering Tech
Heidi Horton Pre-Medical Imaging Tech
Mackenzie Hosley Dental Hygiene
Alex Houston Software Engineering Tech
Caitlin Hughes Software Engineering Tech
Jessica Hullinger Radiologic Science
Ashlee Marie Hulsey Diagnostic Medical Sonography
Hailey Huot Radiologic Science
Chrysteen Hutchins Dental Hygiene
Donneal Hyde Applied Psychology
Mark Irsfeld Health Informatics
Randy Ishitani Radiologic Science
Daniel Iwicki Civil Engineering
Ashley Jacobs Pre-Nursing
Jose Alan Jacuinde Renewable Energy Engineering
Jon Jastak Information Technology
Jennifer Jennings Biology-Health Sciences
Bayley Jensen Pre-Dental Hygiene
Laney Jensen Dental Hygiene
Jenelle Jepson Pre-Dental Hygiene
Mitchell Jillson Applied Mathematics
Christopher Johnson Information Technology
Damian Johnson Communication Studies
Garrett Johnson Pre-Medical Imaging Tech
Jessica Johnson Applied Psychology
Laura Johnson Radiologic Science
Matthew Johnson Information Technology
Nicholas Johnson Radiologic Science
Patrick Johnson Software Engineering Tech
Regan Johnston Dental Hygiene
Brayden Jones Mechanical Engineering
Hunter Jones Mechanical Engineering
Julia Jones Medical Laboratory Science
Shane Jones Applied Psychology
Ashley Judd Dental Hygiene
Corrie Judd Pre-Nursing
Chidi Kanu Vascular Technology
Natasha Karan Civil Engineering
Tanner Karp Business Marketing Option
September Karrigan Dental Hygiene
Cassandra Katski Information Technology
Caleb Kauffman Software Engineering Tech
William Kearney Mechanical Engineering
William Keeran Radiologic Science
Melissa Kellar Medical Laboratory Science
A'lyce Kelley Pre-Nursing
McKenna Kendall Radiologic Science
Christine Kennedy Dental Hygiene
Madelyn Kephart Dental Hygiene
Zane Kerns Mechanical Engineering
Svetlana Kerrigan Medical Laboratory Science
Kassidy Kightlinger Civil Engineering
Jhohana Kim Medical Laboratory Science
Joseph Kim EMT - Paramedic
Curry King Technology and Management
Satomi Kiriakedis Biology-Health Sciences
David Kirkendall Electrical Engineering
Jenny Kirschner Radiologic Science
Melinda Kirstein EMT - Paramedic
Candace Kline Nuclear Med Molecular Imaging
Lauren Knotz-Martin Nuclear Med Molecular Imaging
Jake Knudsen Software Engineering Tech
Michel Koopman Software Engineering Tech
Ashkan Kordmahaleh Information Technology
Stephanie Koza Biology-Health Sciences
Lindsey Kreig Medical Laboratory Science
Abigail Kreiser Communication Studies
Heather Kristoff Pre-Medical Imaging Tech
Taylor Kroshus Radiologic Science
Gunnar Krueger Mechanical Engineering
Marcus Kuchle Renewable Energy Engineering
Hanna Kuykendall Pre-Medical Imaging Tech
Kelly Kyllo Mechanical Engineering
Mark Laird Radiologic Science
Brittany Laker Pre-Medical Imaging Tech
Cristopher Laney Software Engineering Tech
Sean Lange Geomatics-option in Surveying
Drake Lannon Electrical Engineering
Fiona Lao Medical Laboratory Science
Courtney Lawrence Respiratory Care
Hannah Lee Dental Hygiene
Nicole Leighton Applied Psychology
Kelsey Leon Dental Hygiene
Kurtis Lepley Electrical Engineering
Kacy Leuthold Dental Hygiene
Sarah Levesque Applied Psychology
Jasmine Lewis Echocardiography
Katherine Li Dental Hygiene
Tate Lighthall Mechanical Engineering Tech
Aleksey Likhtenberg Mechanical Engineering
Michael Lincoln Mechanical Engineering
Chandler Lindsey Geomatics-option in Surveying
Joslyn Lindsey Business Marketing Option
Bethany Listen Environmental Sciences
LeAnne Littleton Health Care Mgmt-Admin Mgmt
Devon Locke Nuclear Med Molecular Imaging
Dana Londen Geomatics-option in Surveying
Dustin Londen Mechanical Engineering
John Lopez Dental Hygiene
Monica Lopez Biology-Health Sciences
Morgan Loring Software Engineering Tech
Cheyenne Low Radiologic Science
Amanda Lowe Respiratory Care
Alexa Lowry Diagnostic Medical Sonography
Brian Lucas Radiologic Science
Logan Lueck Electrical Engineering
Jesse Lutterloh Renewable Energy Engineering
Gracie Lyon Radiologic Science
Jayme Mahler Radiologic Science
Nicole Mahr Pre-Medical Imaging Tech
Sang Mai Radiologic Science
Zachrey Malina Mechanical Engineering
Justin Maloney Renewable Energy Engineering
Imee Mangubat Medical Laboratory Science
Bailin Mann Applied Psychology
Lauren Mann Medical Laboratory Science
Jordan Manton Mechanical Engineering
Megan Marchant Radiologic Science
Kyndall Marelich Dental Hygiene
Jack Markee Mechanical Engineering
Whitney Marks Radiologic Science
Maarit Martin Civil Engineering
D'Anna Massey Health Care Mgmt-Clinical Mgmt
Damian Matzen Civil Engineering
Keelie Mauldin Pre-Medical Imaging Tech
Clayton Maves Business Marketing Option
Marie May Embedded Systems Eng Tech
Sofiya Mayevskiy Electrical Engineering
Ben McBride Radiologic Science
Jared McBride Business Small Bus Mgmt Option
Jane McCarty Health Care Mgmt-Clinical Mgmt
Jason McCoomb Electrical Engineering
Nenia McCoy Information Technology
Christine McCready Radiologic Science
Karah McCulley Civil Engineering
Sean McDaniel Radiologic Science
Baker McDonald Renewable Energy Engineering
Trevor McDonald EMT - Paramedic
Myles McElroy Renewable Energy Engineering
Philip McGovern Civil Engineering
Mackenzie McGuire Radiologic Science
Victoria McKinney-Brooks Biology-Health Sciences
Alexis McMillan Emergency Medical Services Mgt
Mikala McNay Pre-Medical Imaging Tech
Timothy McPherson Operations Management
Edward Medina Biology-Health Sciences
Priscilla Medina Operations Management
Brandi Mello Echocardiography
Tristen Mengis Software Engineering Tech
Krista Merrow Dental Hygiene
Christian Meyers Business Marketing Option
Joven Mark Miguel Radiologic Science
Saira Miles Sleep Health-Polysom Tech Opt
Jennifer Millar Environmental Sciences
Aaron Miller Environmental Sciences
Carrie Miller Radiologic Science
Halie Miller Emergency Medical Services Mgt
Joseph Miller Software Engineering Tech
Justin Miller Business Marketing Option
David Minar Mechanical Engineering
Julien Mindlin-Davidson Mechanical Engineering
William Minton Operations Management
Bonnie Mitchell Radiologic Science
Katelyn Mitchell Business Small Bus Mgmt Option
Kieu Van Moisan Dental Hygiene
Dacia Molleson Diagnostic Medical Sonography
Doug Molzahn Medical Lab Science-Earlyadm
Jordan Monroe Pre-Medical Imaging Tech
Luis Montes Mota Mechanical Engineering
Mariah Moore Respiratory Care
Mayra Morales Echocardiography
Cody Moreno Embedded Systems Eng Tech
Jackson Morgan Mechanical Engineering
Chad Morishige Electrical Engineering
Samuel Mudryak EMT - Paramedic
Jennifer Muir Dental Hygiene
Kyra Mull Biology-Health Sciences
Hailey Munsterman Nuclear Med Molecular Imaging
John Muntifering Diagnostic Medical Sonography
Jared Muralt Software Engineering Tech
Ian Murphy Software Engineering Tech
Kathryn Murphy Pre-Medical Imaging Tech
Kirsten Murren Diagnostic Medical Sonography
Morris Muthubi Health Informatics
Veronica Najar Communication Studies
Jodi Nantharaj Information Technology
Kurtis Naylor Nuclear Med Molecular Imaging
Bailey Nelson Respiratory Care
Jace Nelson Pre-Medical Imaging Tech
Kathleen Nelson Dental Hygiene
Kayla Nelson Radiologic Science
Serena Nelson Radiologic Science
Suzanne Nelson Radiologic Science
Samantha Newbill Applied Psychology
Cong Nguyen Medical Laboratory Science
Kien Nguyen Information Technology
Sophia Nguyen Medical Laboratory Science
Asher Nieman Communication Studies
Brendan Nikola Renewable Energy Engineering
Victoria Niska Echocardiography
Emma Niskanen Biology-Health Sciences
Kynan Nordal Mechanical Engineering
Lander Nordal Mechanical Engineering
Ryan Nunes Radiologic Science
Robert Ohling Renewable Energy Engineering
Carson Okonek Applied Psychology
Keith Omogrosso Electrical Engineering
Nicholas Orlik Electrical Engineering
Marcela Ortiz Ramirez Dental Hygiene
Bishop Osborn General Studies
Jeffrey Ottenad Software Engineering Tech
Justin Overton Operations Management
Shane Paap Dental Hygiene
Tyler Page Software Engineering Tech
Courtney Paris Dental Hygiene
Kimberly Parker Dental Hygiene
Maryann Parker Respiratory Care
Meera Patel Pre-Medical Imaging Tech
Bianca Paz Health Care Mgmt-Clinical Mgmt
Garrison Peacock Embedded Systems Eng Tech
Safiya Pearson Diagnostic Medical Sonography
Matthew Perrapato Software Engineering Tech
Kayla Pershall Applied Psychology
Samantha Pershin Dental Hygiene
Brooke Petaja Biology-Health Sciences
Jason Peters Mechanical Engineering Tech
Jennifer Peyser Sleep Health-Polysom Tech Opt
Julie Pfeifer Diagnostic Medical Sonography
Claire Pflieger Radiologic Science
Christina Pham Dental Hygiene
Jeanette Pham Health Informatics
Huyen Phan Diagnostic Medical Sonography
Holly Phelps Pre-Medical Imaging Tech
Delanie Phillips Pre-Medical Imaging Tech
Samantha Phillips Dental Hygiene
Ryan Pierce Software Engineering Tech
Daisy Plascencia Radiologic Science
Jerrid Plymale Electrical Engineering
Ryan Polaski Software Engineering Tech
Rachel Pomeroy Population Health Management
Hannah Pope Echocardiography
Joseph Porrazzo Mechanical Engineering
Benjamin Porter Mechanical Engineering
Elijah Porter Renewable Energy Engineering
Joley Powell Diagnostic Medical Sonography
Lance Prange Health Informatics
Connor Pratt Software Engineering Tech
Saul Preciado Geomatics-option in Surveying
Esteban Quiles Information Technology
Elizabeth Rabenold Diagnostic Medical Sonography
Marq Randall Operations Management
Joseph Rappaport Electrical Engineering
Taylor Redd Diagnostic Medical Sonography
Christina Reeves Medical Laboratory Science
Steven Reeves Software Engineering Tech
Silverio Reyes Software Engineering Tech
Dakota Reyes-Holloway Radiologic Science
Emily Reynolds Diagnostic Medical Sonography
Madison Rice Pre-Nursing
Kathleen Richter Vascular Technology
Tamara Riddle Diagnostic Medical Sonography
Danielle Riepma Dental Hygiene
Morgaine Riggins Environmental Sciences
Ian Riley Renewable Energy Engineering
Traeson Rinell Electrical Engineering
Brianna Rios Dental Hygiene
Justin Robbins Radiologic Science
Claire Robert Biology-Health Sciences
Jack Roberts Electrical Engineering
Victoria Roberts Vascular Technology
Amy Robinson Communication Studies
Michelle Robinson Dental Hygiene
Justin Rocereto EMT - Paramedic
Mayra Rocha Ramos Dental Hygiene
Emmalyn Rocheleau Pre-Nursing
Britney Rodriguez Pre-Medical Imaging Tech
Emily Rogers Diagnostic Medical Sonography
Kendall Rohde Vascular Technology
Camille Ross Environmental Sciences
Megan Ross Applied Psychology
Cassandra Roten Radiologic Science
Brittany Routh Radiologic Science
Nathan Ruscheinsky Information Technology
David Russell Software Engineering Tech
Katelyn Russell Radiologic Science
Alexander Ryan Information Technology
Roxanne Sadony Echocardiography
Demi Sahlinger Vascular Technology
Gagneet Sahota Information Technology
Matthew Sai Business Accounting Option
Lake Sain-Thomason Software Engineering Tech
Wasseem Salame Software Engineering Tech
Caleb Sale Mechanical Engineering
Rosa Salgado Pre-Medical Imaging Tech
Kyle Sallak Electrical Engineering
Edmund Samay Civil Engineering
Gemma Sanchez Dental Hygiene
Laura Sanchez Embedded Systems Eng Tech
Jackson Sany Mechanical Engineering Tech
Kaitlyn Saunders Medical Laboratory Science
Chloee Sazama Dental Hygiene
Amy Schell Radiologic Science
Olivia Schneidecker Echocardiography
Mary Schuch EMT - Paramedic
Benjamin Schulz Population Health Management
John Schulz Mechanical Engineering
Shelby Schulz Echocardiography
Mikaela Schuman Pre-Medical Imaging Tech
Adrian Schwarz Software Engineering Tech
Carissa Scott Radiologic Science
Connor Scott Business Marketing Option
Kayla Scott Pre-Medical Imaging Tech
Kelly Scott Business Marketing Option
Sydni Scott Civil Engineering
Warren Sept Mechanical Engineering
Noah Sharrott Renewable Energy Engineering
Abigail Shaw Pre-Nursing
Tristan Shea Health Informatics
Devin Sheehan Operations Management
Madalyn Sherley Applied Psychology
Danielle Sherman Health Informatics
Oliver Sheufelt Mechanical Engineering Tech
Dustin Shidler Radiologic Science
Adam Shinn *IT Bus/Systems Analysis Opt
Justin Shirley Geomatics-option in Surveying
Noah Shorter Software Engineering Tech
Sierra Shuey Dental Hygiene
Chet Shultz Mechanical Engineering
Taylor Siddall Radiologic Science
Emily Silva Business Small Bus Mgmt Option
Joslynn Silvers Applied Psychology
Hope Simons Radiologic Science
Olivia Simpson Pre-Medical Imaging Tech
Katharine Singleton Geomatics-option in Surveying
Micah Sivley Nuclear Med Molecular Imaging
Lorraine Skalla Operations Management
Nathan Skelton Echocardiography
Ryan Sloan Civil Engineering
Theresa Small-Castellanos Echocardiography
Andrew Smith Emergency Medical Services Mgt
Chloe Smith Environmental Sciences
Courtney Smith Pre-Medical Imaging Tech
Olivia Spaid Radiologic Science
Garrett Speckmann Applied Mathematics
Paul Spillan Mechanical Engineering
Paul Srisarakorn Radiologic Science
Donald St John Applied Mathematics
Wyatt St Marie Vascular Technology
Sam Stageman Medical Laboratory Science
Elizabeth Standley Business Small Bus Mgmt Option
Crystal Starbuck Radiologic Science
Nicholas Stark Biology-Health Sciences
Anna Steademan Mechanical Engineering
Kevin Steerman Renewable Energy Engineering
Svetlana Stefanovich Dental Hygiene
Alexandrya Steller Echocardiography
Andrew Stevens Biology-Health Sciences
Crystal Stevens Software Engineering Tech
Katie Stewart Medical Laboratory Science
Sara Stewart Applied Psychology
Jenna Stiehr Biology-Health Sciences
Brian Stinchcomb Radiologic Science
Jennah Stobie Biology-Health Sciences
Christine Stockunas Medical Laboratory Science
Aubreanna Stoliker Operations Management
Daniel Stotts Embedded Systems Eng Tech
Katrina Streeter Information Technology
Casey Stribling Mechanical Engineering
Mathew Stubbs Operations Management
Sally Sutton Pre-Nursing
Heather Swann Medical Laboratory Science
Emily Sweet Dental Hygiene
Kayley Swinton Biology-Health Sciences
Jarrett Taira Electrical Engineering
Holly Tam Biology-Health Sciences
Ian Tarnovsky Biology-Health Sciences
Jessica Tart Vascular Technology
Andrew Taylor Mechanical Engineering
Bryce Terhune Civil Engineering
Jessica Thiel Biology-Health Sciences
Rachel Thomas Respiratory Care
Sky Thomas Pre-Medical Imaging Tech
Evan Thompson Medical Laboratory Science
Tanisha Thrapp Pre-Nursing
Drew Thrasher Mechanical Engineering
Jonathan Thurston Renewable Energy Engineering
William Tindol Applied Psychology
Kyle Tinnell Respiratory Care
Jaime Toedtemeier Pre-Medical Imaging Tech
Sid Tolbert Mechanical Engineering
Chase Tolonen Pre-Medical Imaging Tech
Brittany Tomjack Diagnostic Medical Sonography
Baylee Toney Applied Psychology
Alexander Torres Radiologic Science
Nathaniel Torres Radiologic Science
Nicole Towers Radiologic Science
Erin Tracy Operations Management
Cindy Tucker Technology and Management
Alexander Turkins Pre-Nursing
Oleksandr Tyshevskyi Technology and Management
Volha Uhlianitsa Medical Laboratory Science
Brenton Unger Software Engineering Tech
Justin Urbany Software Engineering Tech
Megan Usui Biology-Health Sciences
Diego Vaca EMT - Paramedic
Angel Valdez Applied Psychology
Arlette Valencia Electrical Engineering
Julia Valentine Polysomnographic Technology
Quim Vallve Tomas Business Marketing Option
Rachel Van Orman Echocardiography
Jessie VanBlaricum Pre-Medical Imaging Tech
Emmitt Vandehey Radiologic Science
Quentin Vargas Mechanical Engineering
Joshua Varland Geomatics-option in Surveying
Taylor Vestal Dental Hygiene
Justin Villers Renewable Energy Engineering
Amanda Vinton Medical Laboratory Science
Jaime Viramontes Biology-Health Sciences
Katie Virtue Radiologic Science
My Hau Vo Medical Laboratory Science
Justin VonTungeln Environmental Sciences
Bayli Waddington Dental Hygiene
Peter Wade Operations Management
Noheaililani Waiwaiole Communication Studies
Paul Walborn Geomatics-option in GIS
Cody Walker EMT - Paramedic
Ryan Wall Software Engineering Tech
Aaron Wallace Computer Engineering Tech
Mallory Ward Civil Engineering
Nevan Watanabe Pre-Nursing
Sydney Waters Nuclear Med Molecular Imaging
Emma Watson Dental Hygiene
Mary Watson Dental Hygiene
William Weaver Radiologic Science
Dakotah Webb Mechanical Engineering
Andrew Weber Civil Engineering
Alexandra Wechsler Biology-Health Sciences
Elliott Weinberg Renewable Energy Engineering
Karli Weitzman Biology-Health Sciences
Carissa Welding Dental Hygiene
Tristan Wellnitz Medical Laboratory Science
Margaret Welsh Pre-Medical Imaging Tech
Zachary Wentworth Software Engineering Tech
Cody White Radiologic Science
Shelly Whitlock Renewable Energy Engineering
McKenzie Wiebelhaus Radiologic Science
Danielle Wiles Dental Hygiene
Lauren Willis Biology-Health Sciences
Shane Willis Information Technology
Kristen Wils Biology-Health Sciences
Carleen Wilson Diagnostic Medical Sonography
Colton Wilson Vascular Technology
Trinvette Wilson Nuclear Med Molecular Imaging
Madison Windham Dental Hygiene
Matthew Wise Electrical Engineering
James Woitas Mechanical Engineering
Hanna Wolf Renewable Energy Engineering
Joshua Wolf Operations Management
Bailey Wood Diagnostic Medical Sonography
Taran Wood Renewable Energy Engineering
Jessica Woodall Pre-Medical Imaging Tech
James Wray Manufacturing Engineering Tech
Dillon Wright Mechanical Engineering
Haley Wright Respiratory Care
Juliana Wright Electrical Engineering
Mitchell Wright Renewable Energy Engineering
Timothy Wright Embedded Systems Eng Tech
Jin Jie Xu Software Engineering Tech
Jordan Yechout Dental Hygiene
Junmin Yee Software Engineering Tech
Jessica York Renewable Energy Engineering
Allison Young Biology-Health Sciences
Sarah Zacharias Dental Hygiene
Jose Zamora Medical Laboratory Science
Gabriel Zeller Software Engineering Tech
Jacob Zenger Software Engineering Tech
Wei Zhao EMT - Paramedic
Eli Zielsdorff Mechanical Engineering
Andrew Zwak Information Technology

DEAN'S LIST
The following students have been named to the Dean's list at Oregon Institute of Technology. Inclusion on the list requires a 3.30 to 3.69 grade-point average.

Mustafa Abou Darwish Electrical Engineering
Benjamin Abshier Civil Engineering
Scott Acker Mechanical Engineering
Maci Ackerman Radiologic Science
Sarah Adams Respiratory Care
Diego Aguirre-Pena Embedded Systems Eng Tech
Haider Al Baderi Electrical Engineering
Mohammed Albaqshi Electrical Engineering
Gunnar Alden Mechanical Engineering
Alexandria Alexander Dental Hygiene
Abdulaziz Alkhattab Renewable Energy Engineering
Hassan Almualim Civil Engineering
Hidaya Almuallim Nuclear Med Molecular Imaging
Efren Alonzo Civil Engineering
Mohammed Alqafshat Information Technology
Abdullah Alshawa Software Engineering Tech
Hassan Alshirawi Electrical Engineering
Steven Alspach Software Engineering Tech
Tyler Alvord Information Technology
Marcia Amaya Mechanical Engineering
Crystal Anderson Dental Hygiene
Emily Anderson Echocardiography
Rose Anderson Communication Studies
Sean Angel Geomatics-option in Surveying
Casimir Angelvuo Electrical Engineering
Dylan Anspach Civil Engineering
Justin Archer Civil Engineering
Kayla Archer Applied Psychology
Dylan Armstrong Information Technology
Adam Arrington Mechanical Engineering
Awab Attieh Renewable Energy Engineering
Brittney Ayles Biology-Health Sciences
Allison Babbage Biology-Health Sciences
Calvin Baker Geomatics-option in Surveying
Jessica Baker Echocardiography
Salome Baltensperger Pre-Medical Lab Science
Grant Banister Civil Engineering
David Barnes Software Engineering Tech
Kyanna Barnes Health Care Mgmt-Admin Mgmt
Blake Bartlett Renewable Energy Engineering
Morgan Bates Population Health Management
Madison Bean Diagnostic Medical Sonography
Joel Beard Pre-Medical Imaging Tech
Mariko Bebb Biology-Health Sciences
Ronni Becker Diagnostic Medical Sonography
Beau Bell Software Engineering Tech
Ryan Bell Software Engineering Tech
Marco Bellutta Mechanical Engineering
Vennessa Bender Medical Laboratory Science
Annalee Bennett Echocardiography
Christina Bennett Applied Psychology
Bradley Bergstrom Software Engineering Tech
Lauren Birr Respiratory Care
Michael Blake Software Engineering Tech
Cassandra Blum Dental Hygiene
Aaron Blundell Mechanical Engineering
Megan Bolin Diagnostic Medical Sonography
Angela Bonner Medical Laboratory Science
Sarah Bostard Dental Hygiene
Althea Brace Pre-Nursing
Elizabeth Brace Radiologic Science
Kayla Brandel Population Health Management
Calen Brandt Diagnostic Medical Sonography
Christopher Brockamp Information Technology
Kiahna Brown Nuclear Med Molecular Imaging
Peyton Brown Pre-Medical Imaging Tech
Shelby Buchheit Biology-Health Sciences
Matthew Bunch Information Technology
Desiree Cahill Diagnostic Medical Sonography
Joshua Cane Computer Engineering Tech
Hannah Carey Biology-Health Sciences
Moriah Case Biology-Health Sciences
Mackenzie Cash Information Technology
Mickie Cassady Renewable Energy Engineering
Caleb Castleman Renewable Energy Engineering
Wayne Chadbourne Business Accounting Option
Christopher Chapman Mechanical Engineering
Jose Chavolla-Garcia Business Small Bus Mgmt Option
Kalena Ching Electrical Engineering
Jessyca Chosy Civil Engineering
Ephraim Church Communication Studies
Kelsee Cody Nuclear Med Molecular Imaging
Olivia Coffman Biology-Health Sciences
Daniel Cohrs Biology-Health Sciences
Mollie Colangelo Information Technology
Tayler Cole Civil Engineering
Travis Cooke Echocardiography
Tanja Coomes Diagnostic Medical Sonography
Ben Cornwell Operations Management
Harleigh Cornwell Sleep Health-Polysom Tech Opt
Kathryn Craven Pre-Medical Imaging Tech
Christopher Crockett Renewable Energy Engineering
Jonah Cross Computer Engineering Tech
Nicholas Crossett Civil Engineering
Krystal Cruz Electrical Engineering
Handoko Cuaca Health Informatics
McKenna Culpepper Pre-Medical Imaging Tech
Abigail Curtis Business Small Bus Mgmt Option
Tayler Dahl Pre-Medical Imaging Tech
Damien Dahm Pre-Medical Imaging Tech
Wilson Davenport Electrical Engineering
Trevor Davis Civil Engineering
Aaron Day Software Engineering Tech
Mathias Dean Renewable Energy Engineering
Jacob Deck Communication Studies
Cecily Decker Medical Laboratory Science
Brice Delander Electrical Engineering
Alejandra Delgado Dental Hygiene
Rianna Delgado Software Engineering Tech
Austin DeLucca *IT Bus/Systems Analysis Opt
Joseph Dias Software Engineering Tech
Aboubacar Doucoure Renewable Energy Engineering
Emily Drew Vascular Technology
Joey Driessen Applied Psychology
Hunter Drops Communication Studies
Jasmine DuBose Diagnostic Medical Sonography
Natalie Dumble Renewable Energy Engineering
Rebecca Duncan Radiologic Science
Connie Duran Pre-Nursing
Devin Eastin Mechanical Engineering
Nicolas Edera Applied Psychology
Tara Edwards Pre-Medical Imaging Tech
Chalee Endicott Radiologic Science
Andrew Engelhardt Mechanical Engineering
Seth Erickson Biology-Health Sciences
Kaeley Falco Radiologic Science
Zachariah Fansler Respiratory Care
Erin Farrar Medical Laboratory Science
Michael Felsher Radiologic Science
Trenton Fender Mechanical Engineering
Xiaojuan Feng Diagnostic Medical Sonography
Curtis Fenner Civil Engineering
Arnold Fernandez Electrical Engineering
Nestor Fernando Campos Electronics Engineering Tech
Albert Feytser Information Technology
Ryan Fitzgerald Nuclear Med Molecular Imaging
Nicole Fluge Medical Laboratory Science
Shelby Foley Business Marketing Option
Paul Forste Information Technology
Laura Fraser Pre-Medical Imaging Tech
Kyle Frischman Embedded Systems Eng Tech
Timothy Frith Applied Psychology
Nathan Fuller Mechanical Engineering
Joseph Galbraith Electrical Engineering
Arianna Gamez Civil Engineering
Tristan Garrick Electrical Engineering
Diego Garrido-Mendoza Electrical Engineering
Elizabeth Garton Medical Laboratory Science
Susie Garza Applied Psychology
Brittany Gay *IT Applications Dev Opt
German George Respiratory Care
Caroline Gerlach EMT - Paramedic
Katrina Goins Nuclear Med Molecular Imaging
Eric Goodwin Technology and Management
Cassidy Gosvener Biology-Health Sciences
Natalee Grant Applied Psychology
Donna Green Technology and Management
Megan Green Population Health Management
Waverly Green Biology-Health Sciences
Seth Gretz Business Small Bus Mgmt Option
Kelly Grohs Echocardiography
Milo Gullickson Mechanical Engineering
Trevor Gwin Geomatics-option in Surveying
Brody Hadley Communication Studies
Lucas Hale Mechanical Engineering
Garret Halvorson Information Technology
Kirsta Hamilton Applied Psychology
Garrett Hammock Software Engineering Tech
Michelle Hansen Vascular Technology
Brooks Hanson Biology-Health Sciences
Lauren Harding Radiologic Science
Cassidy Hass Pre-Medical Imaging Tech
Sayed Hassany Information Technology
Trevor Hatley Information Technology
William Haught Information Technology
Nathanael Hazen Mechanical Engineering
Sierra Hazlett Biology-Health Sciences
Thomas Hegenbarth Sleep Health-Polysom Tech Opt
Kathlene Hein Dental Hygiene
Jonathon Heitzman Radiologic Science
Marcus Helm Geomatics-option in Surveying
Jordan Henderson Communication Studies
Kevin Henderson Electrical Engineering
Jon Hennon Geomatics-option in Surveying
Chelsea Henslee Biology-Health Sciences
Dakota Hensley Nuclear Med Molecular Imaging
Abigail Herbert Pre-Medical Imaging Tech
Gabriella Hering Emergency Medical Services Mgt
Junior Hernandez Cobian Mechanical Engineering
Kristina Hertz Diagnostic Medical Sonography
Ronya Hicks Respiratory Care
Colton Hinricksen Business Accounting Option
Nhu Hoang Dental Hygiene
Matthew Hodge Mechanical Engineering Tech
Zachary Hofmann Electrical Engineering
Samantha Hollinger Medical Lab Science-Earlyadm
Sara Houser Sleep Health-Polysom Tech Opt
Daniele Howard Respiratory Care
Aaron Hreha Mechanical Engineering
Garnett Hubbs Nuclear Med Molecular Imaging
Andrea Hughes Health Informatics
Hayden Hutsell Computer Engineering Tech
Schon Hybertsen Electrical Engineering
Shayna Ige Applied Psychology
Sheri Ikea Applied Psychology
Elsi Ivanov Electrical Engineering
Timofey Ivanov Electrical Engineering
Yekaterina Izgina Radiologic Science
Rielee Jaekel Biology-Health Sciences
Alvin Jaime Garcia Electrical Engineering
Stefanie Jayme Echocardiography
Kyle Jenkins Renewable Energy Engineering
Ronald Jenks Mechanical Engineering
Race Jennings Radiologic Science
Micah Jio Biology-Health Sciences
Gwendoline Jones Civil Engineering
Kaitlyn Jones Applied Psychology
Lucas Jones Software Engineering Tech
Taylor Jorgensen Biology-Health Sciences
Rachel Jungling Applied Psychology
Caleb Kaiser Information Technology
Brittany Karp Diagnostic Medical Sonography
Holly Kartchner Diagnostic Medical Sonography
Bryce Kauffman Health Informatics
Justin Kelly Electrical Engineering
Nicole Kem Dental Hygiene
Kirsten Kepler Mechanical Engineering
Jeffrey King Electrical Engineering
Dartagnan Kingwell Mechanical Engineering
Zachary Klaphaak Mechanical Engineering
Steven Kleespies Pre-Medical Imaging Tech
Marin Kleihauer Dental Hygiene
Kaleb Kline Civil Engineering
David Knapp Mechanical Engineering
Garrett Knox Mechanical Engineering
Hannah Knox Pre-Medical Imaging Tech
Kami Kutsunai Renewable Energy Engineering
Daniel Lancaster Mechanical Engineering
Devin Landrum Applied Psychology
Shelby LaTourrette Diagnostic Medical Sonography
Zamira Leaks Pre-Medical Imaging Tech
Faith Lee Health Care Mgmt-Admin Mgmt
Michael Levi Mechanical Engineering
Bradley Love Applied Mathematics
Christopher Love Electrical Engineering
Austyn Lowder Radiologic Science
Abigail Lowe Biology-Health Sciences
Heylea Lowell Respiratory Care
Alton Lozier Diagnostic Medical Sonography
Amy Lu Pre-Medical Imaging Tech
Aaron Lukosh Electrical Engineering
Rebecca Maier Applied Psychology
Daniel Malriat Renewable Energy Engineering
Hayden Manning Nuclear Med Molecular Imaging
Courtney Mansell Radiologic Science
Simon Marble Information Technology
Cory Marino Mechanical Engineering
James Martin Renewable Energy Engineering
Thomas Martin Business Marketing Option
Jose Martinez Embedded Systems Eng Tech
Anthony Marty EMT - Paramedic
Lindsey Mauch Dental Hygiene
Nicholas Maurer Biology-Health Sciences
Nicolas Maxwell Nuclear Med Molecular Imaging
Ian McCarty Software Engineering Tech
Christian McCord Polysomnographic Technology
Wyatt McCuen Embedded Systems Eng Tech
Patrick McDaniel Software Engineering Tech
Jessika Mcdonald Medical Laboratory Science
Kalei McDonald Health Care Mgmt-Admin Mgmt
Morgan McGarity Biology-Health Sciences
Sandra McKinney Biology-Health Sciences
Bradley McNeel Electrical Engineering
Philip McNiel Medical Lab Science-Earlyadm
Dominic Meads Renewable Energy Engineering
William Meeks Information Technology
Louis Michelon Biology-Health Sciences
Ashley Miller Respiratory Care
Diane Miller Population Health Management
Nathan Miller Mechanical Engineering
Nicole Miller Diagnostic Medical Sonography
Brandon Minnis Renewable Energy Engineering
MaKenna Mittnacht Respiratory Care
Tara Moates Health Care Mgmt-Admin Mgmt
Jeremy Mons Mechanical Engineering
Yeimi Montano Dental Hygiene
Harley Moren Renewable Energy Engineering
Ashlei Morgan Mechanical Engineering
Seth Morgan Information Technology
Amy Morikawa Biology-Health Sciences
Alyssa Morris Health Care Mgmt-Admin Mgmt
Megan Morris Communication Studies
Phillip Morse Pre-Medical Imaging Tech
Daylynn Munoz Radiologic Science
Christopher Murdock Business Small Bus Mgmt Option
Clayton Nagel Operations Management
Megan Nakai Biology-Health Sciences
William Natividad Environmental Sciences
Kevin Nelsen Geomatics-option in GIS
Michael Ness Geomatics-option in Surveying
Alexander Nguyen Embedded Systems Eng Tech
Anna Nguyen Pre-Nursing
Cindy Nguyen Biology-Health Sciences
Irvin Nguyen Electrical Engineering
Thi Bao Tran Nguyen Medical Laboratory Science
Joshua Nielsen Geomatics-option in Surveying
Matthew Nielsen Electrical Engineering
Daniel Nielson Mechanical Engineering Tech
Mark Nita Electrical Engineering
James Nordquist Software Engineering Tech
Kelsey Nutter Pre-Medical Lab Science
Morgan Odle EMT - Paramedic
Andrew Olson Information Technology
Min Oo Electrical Engineering
Trinity Orcutt Pre-Nursing
Kaitlyn Osborne Health Care Mgmt-Clinical Mgmt
Alexander Ott Software Engineering Tech
Wendy Pacheco Respiratory Care
Emily Packham Environmental Sciences
Donnie Pate Civil Engineering
Devan Patel Information Technology
Lindsey Patterson Diagnostic Medical Sonography
Rachael Paul-Wilson Environmental Sciences
Thomas Pearce Electrical Engineering
Dulce Perez Arredondo Pre-Dental Hygiene
Kory Petersen Radiologic Science
Noah Pham Biology-Health Sciences
Emma Plass Business Accounting Option
Christopher Poach Electrical Engineering
Levi Pomeroy Software Engineering Tech
Jaime Poore Diagnostic Medical Sonography
Kendyl Preston Applied Psychology
Colten Puzey Radiologic Science
Ellie Quercia Environmental Sciences
Anthony Ramos Mechanical Engineering
Marina Ramos Pre-Dental Hygiene
Isabel Ramos-Garcia Pre-Medical Imaging Tech
Katie Randolph Diagnostic Medical Sonography
Shaun Rasmusen Software Engineering Tech
Chad Rasmussen Electrical Engineering
Seth Ray Computer Engineering Tech
Ronnie Red Electrical Engineering
Jonathan Redd Geomatics-option in Surveying
Ashlie Redfox Biology-Health Sciences
Cindy Reed Biology-Health Sciences
Stuart Reiswig Renewable Energy Engineering
Jodie Reoch Echocardiography
Antti Repo Electrical Engineering
Connor Reynolds Radiologic Science
Christian Rhodes Software Engineering Tech
Makayla Rice Vascular Technology
James Roberts Civil Engineering
Stephan Roberts Mechanical Engineering
John Robertson Information Technology
Brooke Robinson Pre-Dental Hygiene
Edilet Rodriguez Dental Hygiene
Alex Roetman Information Technology
Brittni Rogers Dental Hygiene
Erik Rojas Dental Hygiene
Daniel Romjue Electrical Engineering
Cecilia Rosas Biology-Health Sciences
Neal Rose Civil Engineering
Riley Roslund Diagnostic Medical Sonography
Chloe Ross Radiologic Science
Zachery Rowland Computer Engineering Tech
Etan Ryan-Mapolski Information Technology
Daniel Salgado Information Technology
Brian Salinas Sleep Health-Polysom Tech Opt
Rolando Sanchez-Jimenez Electrical Engineering
Lidia Santos Egoavil Diagnostic Medical Sonography
Nazaneen Sarpakeh Applied Psychology
Madilyn Sattler Business Small Bus Mgmt Option
Brad Schiffner Operations Management
Sierra Schipper Pre-Dental Hygiene
Zachery Schmid Software Engineering Tech
Haley Schoenthal Pre-Medical Imaging Tech
Nicole Schreiber Diagnostic Medical Sonography
Brittany Scott Radiologic Science
Steffen Scott Information Technology
Tyler Seibel Software Engineering Tech
Sarah Shepard Radiologic Science
Breanna Shoulders Medical Laboratory Science
Joshua Simone Information Technology
Baylee Simonsen Radiologic Science
James Skinner Environmental Sciences
Weston Spencer Radiologic Science
Katarina Spitz Nuclear Med Molecular Imaging
Andrew Stacher Software Engineering Tech
Cameron Stafford Mechanical Engineering
Justin Staggs Medical Laboratory Science
Joslyn Stansfield Civil Engineering
Jonathon Starr EMT - Paramedic
Conner Steinhebel Civil Engineering
Will Stewart Pre-Medical Imaging Tech
Kevin Stolfo Geomatics-option in Surveying
Nicholas Stone Renewable Energy Engineering
Patrick Storms Information Technology
Jeffrey Stout Information Technology
Josiah Stroup Mechanical Engineering
Daniel Sturm Technology and Management
Jacob Suitor Mechanical Engineering
Nathaniel Swenson Software Engineering Tech
Maxwell Swope Information Technology
Zach Szumski EMT - Paramedic
Thomas Tappert Renewable Energy Engineering
Taylor Tate Radiologic Science
Cody Taylor Renewable Energy Engineering
Jesse Terrel-Perez Electrical Engineering
William Thode Mechanical Engineering
Emma Thompson Software Engineering Tech
Diane Tiffee Applied Psychology
Sarah Tolton Pre-Medical Imaging Tech
Leah Townsend Medical Laboratory Science
Paul Trebizo Business Marketing Option
Crystal Trumpower Health Informatics
Guylain Tshiasuma Electronics Engineering Tech
Nicholas Tucker Geomatics-option in Surveying
Mostafa Turish Mechanical Engineering
Darby Twight Mechanical Engineering
Daniel Undell Geomatics-option in Surveying
Cheyenne Van Dine Nuclear Med Molecular Imaging
Thea Van Kessel Software Engineering Tech
Tyler VanMeter Civil Engineering
Cristina Vazquez Applied Psychology
Allie Vinson Nuclear Med Molecular Imaging
Mackenzie Virtue Diagnostic Medical Sonography
Myles Vogler Nuclear Med Molecular Imaging
Bryan Wada Communication Studies
Alex Waldbillig Pre-Medical Imaging Tech
Sarah Watkins Vascular Technology
Keaton Webb Mechanical Engineering
Whitney Webster Biology-Health Sciences
Aaron Wehmeyer Mechanical Engineering
Allie West Pre-Medical Imaging Tech
Tyler Westfall Mechanical Engineering
Bailey Whitehurst Business Small Bus Mgmt Option
Nathaniel Whitling Mechanical Engineering
Karen Wickman Radiologic Science
Nicholas Wiebelhaus Information Technology
Jessica Wiggins Dental Hygiene
 
 
Tiegan Williams Software Engineering Tech
Cheryl Wilson Medical Laboratory Science
Jackson Wold Biology-Health Sciences
Louis Wolf Mechanical Engineering
Haley Wolff Biology-Health Sciences
Kennan Wong Electrical Engineering
Allison Wood Dental Hygiene
Darren Wright Renewable Energy Engineering
Paul Wyatt Software Engineering Tech
Ehlana-Raye Wyman Biology-Health Sciences
Baylee Wyscaver Applied Psychology
JiaWei Xu Software Engineering Tech
Shauna Yelton Health Care Mgmt-Admin Mgmt
Paul Zaiger Medical Laboratory Science
Austin Zavala Civil Engineering
Jessica Zavala Respiratory Care
Alexander Zendejas Mechanical Engineering
Allison Zumwalt EMT - Paramedic

Back to All News

OREGON TECH IN THE NEWS

For Public Relations Inquiries

Office of Marketing & Communication

 Snell Hall, Room 105
Top